Zaznacz stronę

Jakie krzesełko do karmienia

“Jakie krzesełko do karmienia”- oto jest pytanie. Boryka się z nim każdy rodzic niemowlaka, na dzień przed inauguracją rozszerzania diety. U nas padło na Lambdę 2 Childwood. Jak wygląda nasz dzień z Lambdą? Jak wyglądały dni na początku rozszerzania diety?

Otóż od pierwszych dni mieliśmy zastosowane szelki z pięciopunktowym zapięciem- na zdjęciu już ich nie widzicie bo dzieć nam podrósł i stały się już zbędne.

Lambda ma plastikową tackę, którą traktujemy jako talerz- kiedy Irka je śniadanie, deser, drugie danie, podwieczorek czy kolację nie stawiamy na tacy dodatkowego naczynia, lecz traktujemy ją jako talerz. Próbowałam stawiać talerze, ale to był tylko dodatkowy powód by potrenować rzucanie 😉

Teraz dodatkowy talerz ląduje na tacy tylko wtedy gdy podajemy zupę, jogurt naturalny z owocami świeżymi lub liofilizowanymi, oraz owsiankę gotowaną na wodzie, z bananem i masłem orzechowym 100%.

Wygodne jest to że tackę mogę swobodnie wyjąć po skończonym posiłku i przepłukać pod wodą.

Przy BLW jednak nie na tacy kończy się przestrzeń brudu 😉 nie raz, nie dwa kasza, tudzież kawał ogóraska wyląduje wam na siedzonku lub schodku- nie ma sprawy- owe elementy także są swobodnie wypinane, dzięki czemu i je łatwo umyć nad zlewem- uwaga! mebel jest drewniany dlatego nie płuczcie go pod wodą, a jeśli to dokładnie osuszajcie, bo może odejść nieco farby przy szczelinach do wpinania pasów- bo w innych miejscach się to nie dzieje (to takie moje osobiste doświadczenie, bo u nas farba nieco odeszła przez ten brak uważności).

Fajne w Lambdzie jest to jak opracowano jej nóżki- są specyficzne, ale gwarantuje nam ten układ że dziecko nie “wygibie” 😀 się w tym krzesełku, nawet jeśli zacznie uprawiać akrobacje (tak! Irenka swobodnie staje sobie na siedzisku i ogląda świat za oknem, także miłych wrażeń Kochane Mamusie 😉 u nas już etap samodzielnego wchodzenia do krzesełka, a nawet i schodzenia- dotąd obyło się bez niebezpiecznych sytuacji, upadków itd, ale Irka jest dość ostrożna przy swoich akrobacjach pomimo ekspresyjnego temperamentu 😉 ).

Lambdę 2 cenię też za  “przyszłościowość”- ma udźwig 80 kg, więc jak zdemontujecie tackę to również samodzielnie będziecie mogli na nim siadać, jeśli wasza waga nie oszukuje, a boczki z tłuszczyku na to pozwalają 😉 (cóż sama się borykam z boczkami, bo niedoczynność tarczycy mnie nie rozpieszcza, ale niedługo startuję z warsztatami “Fitness dla mam z dziećmi” w moim mieście, gdzie razem z Wami bedę owe boczki gubić- w przyszlym tygodniu na fanpage Facebook Czyste Dziecko dowiecie się więcej o tej inicjatywie).
Wracając do udźwigu Lambdy i jej wyprofilowanego oparcia, producenci proponują aby wykorzystywać ją także gdy dziecko podrośnie, jako krzesło do biurka- podoba mi się ten pomysł! na to liczę! Lambda ma schodek i siedzisko z regulowaną wysokością, dlatego możecie dostosować ją, aby dziecko miało prawidłową postawę przy biurku (kąty proste i te sprawy- sami wiecie 😉 ).

Polecam Wam to krzesełko, choć nie należy do tanich- my złożyliśmy się z Familią na chrzcinach na meble dla Irki- Lambda była jednym z tych mebelków. Takie rodzinne zbiórki to fajna opcja, gdy zależy Wam na solidnych produktach, a ciężko na raz wyskoczyć z odpowiedniej sumy- polecam. Rodziny chętnie wspeirają w takich inicjatywach, wiedząc że chcecie dać wszystko dla dobra malucha 😉

A ja nie byłabym sobą, gdybym nie dodała, że skoro o jedzeniu niemowlaka mowa, to na bank będzie Wam potrzebny śliniak, bo BLW nie stroni od brudu i bałaganu!

Dlatego zapraszam Was do mojego sklepu, po zakup śliniaka, który osobiście zaprojektowałam pod metodę BLW, kierując się obecnymi trendami mody, funkcjonalnością i opiniami testerów prototypowych sztuk.

 

Adrianna Złoch

Adrianna Złoch

autorka bloga i projektantka śliniaków

Dziękuję Wam za zainteresowanie artykułem o krzesełku do karmienia. Chciałam podzielić się z Wami moim doświadczeniem, pomimo że producent kompletnie nie wie, że promowałam jego produkt 😉 Także zapewniam Was o bezstronności 🙂
No a sama zapraszam Was na zakupy do mojego sklepu z ubrankami funkcjonalnymi dla dzieci- do jedzenia, brudnych zabaw i nie tylko! No to hop: www.czystedziecko.pl/ubranka-dla-dzieci