Zaznacz stronę

Zabawki patriotyczne na Święta

Dziś spotkałam się z Martyną Tryfonovą, która przedstawiła mi swoją markę zabawek Smartfox. Zapraszam was na rozmowę o zabawkach które szerzą kulturę polską i patriotyzm.

 

Jaką funkcje spełniają zabawki Smartfox? 

 

Nasze układanki przeznaczone dla dzieci w wieku 3+, stworzone zostały w myśl pedagogiki Montessori. Służą do rozwoju umiejętności manualnych i umysłowych, ale przede wszystkim są zabawką edukacyjną, ilustrującą historię Polski.

Jakie są inspiracje dla połączenia drewna z historią?

 
Wszystko sie zaczęło od wierszyka-bajki, “Kto ty jestes – Polak maly” 🙂 Kiedy nasz synek miał 3 lata i zaczął pytać o takie rzeczy jak “niepodległość”, “solidarność”, “orzeł biały” itp. zaczelismy się zastanawiać nad tym, jak wizualizowac to o czym opowiadamy. Nie znaleźliśmy nic takiego na rynku, więc powstał pomysł, aby wymyślić jakąś zabawkę lub grę patriotyczną dla naszych dzieciaków, żeby one mogły zapoznać się z kulturą, tradycjami, legendami oraz historią Polski. Tak powstał nasz pierwszy eco tablet „Wiedza o Polsce”- najpierw w wersji kartonowej 🙂 

Jak zaczynaliście?

Dociekliwość i wiara w sukcess naprawde tworzą cuda. Nikt z nas z wykształcenia nie miał nic wspólnego z drewnem czy designem. Po kilku dniach dziecięcych pytań, w ciągu jednej nocy mąż narysował szkic Eco Tabletu, a potem już zaczął nad nim pracować, żeby przerobić swój rysunek w programie graficznym. Pierszy tablet zrobilismy jako prezent dla synka, ktorym sie bawi do dziś. Pozniej powstal pomysł, aby podzielić sie naszą ideą z innymi rodzicami, dlatego zaczelismy pracowac nad biznes planem i jego realizacją. Obecnie mamy własną markę SMARTFOX i kilkanaście Eco Tabletów w ofercie.

Czy pracujecie razem jako małżeństwo?

Tak, pracujemy razem, a inspiracją są nasze dzieciaki –  synek ma 5 lat i córeczka – 2 lata.

Jak wyglada praca nad prototypem?

Więszość ludzi są wzrokowcami-kinestetykami, my również nie jesteśmy wyjatkiem. Dlatego najpierw szkicujemy, wycinamy rysunki i bawimy się z  dziećmi, układamy papierowe rysuki, patrzymy, jak będzie lepiej, a potem przychodzi czas na profesjonalna produkcje.

Zabawki Smart Fox znajdziecie pod tymi linkami:

Allegro: sklep SmartFox

Internet: sklep SmartFox

Adrianna Złoch

Adrianna Złoch

twórczyni tego bloga

Tworzę bloga oraz markę ubranek dla dzieci. Jeśli czytasz wpis o zabawkach to zapewne szukasz prezentu. Poszerzam ci pole pomysłów- wejdź do mojego sklepu i kup swojemu dziecku także nowe ubranko! Moje ubranka służą zabawie!