Lada moment Dzień Babci i Dzień Dziadka a my nadal nie mamy prezentu. W tym roku wynika to ze zmian w naszej firmie oraz z remontu, który prywatnie przeżywamy. Jeśli tak jak my jesteście nieco opóźnieni to przed nami jeszcze kilka dni dlatego możemy wspólnie stworzyć własnoręczne prezenty!

Prezent na Dzień Babci DIY

Własnoręczny box z kwiatami

Jest to zadanie które uda się Wam wykonać wspólnie już z dwulatkiem choć należy podejść do zadania sprytnie. Przygotujcie jakiś pojemnik znaleziony w domu- koszyk, plastikowa doniczka owinięta papierem prezentowym, karton z makulatury obklejony papierem prezentowym etc. Kupcie kwiaty – choćby w markecie jeśli Wam najbliżej do takich kwiatów. Przytnijcie końcówki. Dno boxa możecie wypchać bezbarwną folią lub reklamówkami – przy tym patencie box przygotować “na ostatnią chwilę” ponieważ kwiaty muszą mieć dostęp do wody. Jeżeli chcecie aby Babcia mogła przechować box bez konieczności przekładania kwiatów do wazonu, powinniście się zaopatrzyć w tzw. Oasis- gąbkę kwiaciarską którą bez problemu nasączycie wodą. W tym wypadku najlepiej by pojemnik był plastikowy- warto także wykorzystać wszelkiego rodzaju koszyczki.

Tu zadanie jest łatwe. Dwulatek podaje Wam kwiaty, wącha, opowiadacie o ich kolorach, zwracacie uwagę na to by dziecko obchodziło się delikatnie z rośliną- to nauka wrażliwości i delikatności. A wy szybciutko wkładacie kolejno podawane sztuki do waszego boxa. Nie musi być to konstrukcja profesjonalna. Warto wyznaczyć sobie bryłę najdłuższymi sztukami, a potem “zapychać” dziury bukieru mniejszymi oraz dekoracyjną “zieleniną”.

Nie mam dobrego zdjęcia ale! Polecam Wam także takie boxy z owoców lub wędlin! Babcie i Dziadkowie na pewno się ucieszą!

Odciśnięte stópki

Jeśli macie na stanie kilkumiesięczniaka dobrym pomysłem będą pamiątkowe “stópki”. Wykonacie je bardzo prosto domowym sposobem.

Zachęcam Was do stworzenia domowej masy solnej. Proste są proporcje: 1 szklanka mąki + 1 szklanka soli + 0,5 szklanki wody.

Ugniatacie masę, odciskacie stópki, wypiekacie w piekarniku w 50 stopniach 1 godzinę, malujecie plakatowymi farbami. I voila! Gotowe!

 

Reszta pomysłów pojawi się tu niebawem.