Zaznacz stronę

 

Prezent na Dzień Babci DIY

Boxy z owoców lub wędlin!

Babcie i Dziadkowie na pewno się ucieszą! My wykonaliśmy własnoręcznie taki oto jak poniżej na zdjęciu – jak widzicie Irenka pracowała z nami pełną parą. Najpierw nabijaliśmy jedzenie na wykałaczki, następnie układaliśmy wszystkie “kwiaty” na papierze do pieczenia, kolejno zwinęliśmy zawartość w bukiet i na samym końcu powtykaliśmy w wolne przestrzenie zioła. Taki bukiet kosztuje około 42 zł- są w nim dobrej jakości wędliny- kabanosy, suche kiełbasy, limonki, cytryny, pomidorki koktailowe, nać pietruszki, koperek. Możecie dodawać wiele innych ciekawych i smacznych produktów.

Własnoręczny box z kwiatami

Jest to zadanie które uda się Wam wykonać wspólnie już z dwulatkiem choć należy podejść do zadania sprytnie. Przygotujcie jakiś pojemnik znaleziony w domu- koszyk, plastikowa doniczka owinięta papierem prezentowym, karton z makulatury obklejony papierem prezentowym etc. Kupcie kwiaty – choćby w markecie jeśli Wam najbliżej do takich kwiatów. Przytnijcie końcówki. Dno boxa możecie wypchać bezbarwną folią lub reklamówkami – przy tym patencie box przygotować “na ostatnią chwilę” ponieważ kwiaty muszą mieć dostęp do wody. Jeżeli chcecie aby Babcia mogła przechować box bez konieczności przekładania kwiatów do wazonu, powinniście się zaopatrzyć w tzw. Oasis- gąbkę kwiaciarską którą bez problemu nasączycie wodą. W tym wypadku najlepiej by pojemnik był plastikowy- warto także wykorzystać wszelkiego rodzaju koszyczki.

Tu zadanie jest łatwe. Dwulatek podaje Wam kwiaty, wącha, opowiadacie o ich kolorach, zwracacie uwagę na to by dziecko obchodziło się delikatnie z rośliną- to nauka wrażliwości i delikatności. A wy szybciutko wkładacie kolejno podawane sztuki do waszego boxa. Nie musi być to konstrukcja profesjonalna. Warto wyznaczyć sobie bryłę najdłuższymi sztukami, a potem “zapychać” dziury bukieru mniejszymi oraz dekoracyjną “zieleniną”.

Odciśnięte stópki

 

Jeśli macie na stanie kilkumiesięczniaka dobrym pomysłem będą pamiątkowe “stópki”. Wykonacie je bardzo prosto domowym sposobem.

 Zachęcam Was do stworzenia domowej masy solnej. Proste są proporcje: 1 szklanka mąki + 1 szklanka soli + 0,5 szklanki wody.

Ugniatacie masę, odciskacie stópki, wypiekacie w piekarniku w 50 stopniach 1 godzinę, malujecie plakatowymi farbami. I voila! Gotowe!

Fartuchy kuchenne Babcia & Wnuczka

Zapraszam Was także do zakupu z okazji Dnia Babci- Fartuchów kuchennych dla kobiety i dziecka- czy nie będą razem pięknie wyglądać przy wspólnym wypiekaniu ciastek? Chciałabyś pogłębić więź między Babcią a Wnuczką? Kup zestaw. Oferta poniżej:

Nie znaleziono produktów, których szukasz.