Zaznacz stronę

O NAS

Witaj w świecie czystych dzieci!

Czyste Dziecko to mała rodzinna firma, którą tworzy Adrianna Złoch – mama małej Irenki, przy wsparciu męża Michała i swojej mamy Elżbiety. Firma wyrosła z pasji rodzicielstwa, gdy po narodzeniu Irenki mama zakochała się w niej po uszy i wraz z babcią zaczęły tworzyć dla niej nietypowe ubranka- śliniaczki, fartuszki i odzież ochronną na każdą okazję.
Tata Michał jest naukowcem, więc zachęcał Irenkę do eksperymentowania i poznawania świata wszystkimi zmysłami. Projekty mamy i babci pomagały ujarzmić brud i cieszyć się wolnością w dziecięcym eksperymentowaniu.

Adrianna i Elżbieta projektują razem już od  20 lat, kiedy to Elżbieta szyła dla Adrianny sukienki na bale przebierańców i robiła na drutach pierwsze wełniane garsonki dla małej 9-letniej wówczas Ady.

Elżbieta z zawodu florystka, a Adrianna familiolog i kulturoznawca- przemierzyły świat przyrody i kultury, aby teraz stworzyć markę która łączy te fascynacje.

Czyste Dziecko to marka pełna kolorów, inspiracji kulturą polską, falban i kołnierzyków. Znajdziecie tutaj radość dzieciństwa!

Jak przebiega produkcja?

Nasze kolekcje projektujemy zaczynając od rysunku technicznego, które tworzy osobiście Adrianna. Następnie powstają szablony i wykroje, które tworzy najczęściej właścicielka marki, ale w awaryjnych sytuacjach pracą wspiera ją mama Ela.

Projekty i produkcję kolekcji odszywa dla nas kameralna szwalnia w Polsce.

W 2019 roku stworzyliśmy autorskie printy na tkaniny i zleciliśmy produkcję pierwszych własnych tkanin dla naszej marki. Współpracowaliśmy z polskimi grafikami, polskimi producentami tkanin oraz polską drukarnią tekstylną.

Reprezentujemy sprawiedliwy handel, szanując płace i pracę wszystkich kontrahentów na każdym etapie produkcji w naszej marce.

Pragniemy reprezentować transparentny biznes, dlatego pracujemy w tej chwili nad wizualną prezentacją kosztów produkcji każdego ubrania w naszym sklepie oraz wysokości naszego zarobku, aby w przejrzysty sposób pokazać skąd wynika cena naszych produktów. 

Pragniemy również, żeby nasz wysiłek, który wkładamy w tworzenie produktów służył innym ludziom, dlatego każdy zakup wspiera w tym roku Koło Seniorek z gminnego ośrodka kultury na kujawach w wysokości 2% zysku.